Kosmetyki antycellulitowe od lat cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet. To głównie panie mierzą się z problemem nieestetycznych zmian skórnych i szukają nowych skutecznych sposób na pozbycie się ich raz na zawsze. Od wielu lat toczy się dyskusja na temat efektywności tego rodzaju preparatów. Czy faktycznie można pozbyć się defektu, stosując jedynie krem na cellulit?

Jak działają najlepsze kremy na cellulit?

Cellulit, skrywający się pod medycznym terminem lipo dystrofii, to nieprawidłowe rozmieszczenie komórek tłuszczowych. Na skórze dają efekt nieestetycznych grudek. Najczęściej pojawiają się na dolnych partiach ciała: udach, biodrach i pośladkach, ale także na ramionach i brzuchu. Aby pozbyć się problemu, można stosować balsamy, kremy lub boostery antycellulitowe. Wnikają one w głąb skóry, działając na trzech poziomach:
• Usuwają nadmiar płynów,
• Przyspieszają spalanie tłuszczów,
• Regenerują i nawilżają skórę.

Czym się kierować przy wyborze kosmetyków antycellulitowych?

Należy zdać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie preparaty są skuteczne. Jedynie te, które w swoim składzie zawierają czynniki aktywne, są w stanie realnie wpłynąć na stan i wygląd naszej skóry. Zanim podejmiemy się przeszukiwania drogeryjnych półek w poszukiwaniu najlepszych kosmetyków, warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę, aby wiedzieć, co wybrać. Co powinien zawierać dobry krem antycellulitowy?

  • ruszczyk kolczasty – drenuje, poprawia krążenie krwi i działa przeciwobrzękowo,
  • kofeina – przyspiesza rozkład tłuszczu, zmniejszając jego gromadzenie w komórkach tłuszczowych,
  • bluszcz pospolity – usprawnia krążenie, przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej, poprawia elastyczność skóry,
  • borowina – ułatwia usuwanie toksyn z organizmu,
  • L-karnityna – przyspiesza przemianę materii, pomaga w usunięciu nadmiaru wody,
  • algi – mają za zadanie regulować proces lipolizy i poprawiać ukrwienie skóry,
  • witamina A – przyspiesza regenerację naskórka,
  • witamina E – nawilża i wpływa na gospodarkę lipidową skóry.

Jaki krem antycellulitowy wybrać?

Tylko taki ze składnikami aktywnymi! Krem antycellulitowy Vialise wyróżnia kompleksowe działanie dzięki zastosowaniu naturalnych wyciągów roślinnych. Wzmacniają i uelastyczniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie krwi oraz limfy, działają detoksykująco. Sprawne odprowadzenie toksyn wspiera rozbicie lipidów, a cellulit znika.

Kiedy spodziewać się efektów stosowania kosmetyków antycellulitowych?

Pierwsze efekty zobaczyć można już po dwóch tygodniach regularnego stosowania. Konsekwencja i wytrwałość są w tym przypadku kluczem do osiągnięcia najlepszego rezultatu.
Efektywność kosmetyków wzrasta, gdy aplikowane są w formie masażu. Warto wykorzystać szczotkę do ciała lub bańkę chińską. Prawidłowo wykonany masaż pobudza krążenie krwi i limfy, a także poprawia przemianę materii w komórkach. Kosmetyk plus szczotka bądź masażer to najlepsze możliwe połączenie w walce ze skórką pomarańczową.

Tryb życia a powstawanie cellulitu

Za część zmian odpowiada genetyka oraz zaburzona gospodarka hormonalna. Jednak ich zdecydowana większość wynika z nieprawidłowego stylu życia. Bardzo ważna jest dieta: bogata w świeże warzywa i owoce, uboga w sól zatrzymującą wodę. Z tego samego powodu warto zrezygnować ze słodyczy oraz mocno przetworzonego jedzenia. Ważna jest także umiarkowana aktywność fizyczna. Na powstawanie cellulitu wpływ ma nawet rodzaj ubrań, które nosimy – zbyt ciasne mogą powodować pojawienie się skórki pomarańczowej.

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie, czy kosmetyki na cellulit działają, można odpowiedzieć, że tak. Ważne, by odpowiednio wybrać i stosować regularnie. Wtedy są największe szanse na piękną, gładką skórę.

FAQ

1. Jak wygląda cellulit?
Skóra objęta cellulitem charakteryzuje się pofałdowaną powierzchnią i obecnością grudkowatych zmian.
2. Czy każdy kosmetyk antycellulitowy jest skuteczny?
Nie. Tylko te, które zawierają składniki aktywne, są godne uwagi i mają udowodnione działanie kliniczne.
3. Czy cellulit i cellulitis są tym samym?
Nie. Cellulitis to zapalenie skóry i podskórnej tkanki łącznej, najczęściej wywołane przez infekcję bakteryjną. Cellulit z kolei to nieprawidłowe rozmieszczenie komórek tłuszczowych.

Dodaj komentarz